Vitamine E beschermt mogelijk tegen Parkinson
Een literatuur onderzoek (meta-analyse) dat deze maand (juni 2005) in de Lancet Neurology is gepubliceerd laat zien dat vitamine E mogelijk beschermend werkt op het krijgen van de ziekte van Parkinson.
Zie hier voor de samenvatting van deze studie
Vitamine E is een vrije radicalen vanger, ook wel anti-oxidant genoemd. Het is vet oplosbaar en kan zo mogelijk goed de hersenen beschermen tegen vrije radicalen. Dit noemt men ook wel een neuroprotectieve werking. Het zelfde onderzoek laat zien dat vitamine C (is niet vetoplosbaar) en beta-caroteen geen beschermende werking laten zien op het krijgen van de ziekte van Parkinson.
In onze praktijk schrijven we bij beginnende Parkinson vaak hoge doseringen vitamine E voor, maar dan wel als gemengde tocopherolen (met name de gamma tocoferolen en tocotriënolen zijn het sterkst werkzaam). En daarnaast onder andere Ginkgo biloba (tavonin), Glutathion en Curcuma en ondersteunen we deze patiënten met ontgiften omdat eerder onderzoek al verbanden heeft gelegd tussen blootstelling aan schadelijke stoffen (PCB's, dioxinen, zware metalen en pesticiden) en het krijgen van de ziekte van Parkinson.